Instalacje wentylacyjne firmy Klimatyka z Warszawy – O nas

KLIMATYKA – Automatyka przemysłowa i projektowanie wentylacji

KLIMATYKA to firma świadcząca swoje usługi na rynku w dziedzinie automatyki przemysłowej, automatyki budynków i wentylacji.

Nasz Zespół to specjaliści w branży, posiadający wieloletnie doświadczenie zdobyte w polskich firmach, pracując jako automatycy, projektanci i wdrożeniowcy.

Dostarczamy naszym Klientom kompleksowe rozwiązania w zakresie projektowania i wykonania instalacji wraz z dostawą niezbędnych urządzeń.

element klimatyzacji

Firma „KLIMATYKA” powstała w 2008 roku. W pierwszych latach istnienia skupiliśmy się na pracy jako podwykonawca w dziedzinie automatyki dla firmy Milk Hydrosan Sp. z o.o. prowadzącej działalność z zakresu wykonywania, dostarczania i uruchamiania instalacji dla procesów technologicznych m.in. przemysłu ogólnospożywczego, chemicznego, wodno-ściekowego, meblarskiego.

W tym okresie do naszych obowiązków należało:

kropka  testowanie dostarczanych do Klienta końcowego szaf sterowniczych,
kropka  nadzór nad pracami montażowymi,
kropka  programowanie sterowników PLC,
kropka  tworzenie komputerowych wizualizacji uruchamianych linii procesowych,
kropka  rozruchy instalacji,
kropka  szkolenia obsługi.

Zdobyte doświadczenie pomogło nam w nawiązaniu współpracy w dziedzinie automatyki z fabryką Colgate - Palmolive zlokalizowaną w Halinowie. Współpraca ta trwa od roku 2010 do dnia dzisiejszego. W tym okresie w fabryce odpowiedzialni byliśmy za bieżące modernizacje sterowania urządzeń przynależnych do działu Utilities - dział odpowiedzialny za przygotowanie oraz dystrybucję wody produkcyjnej w zakładzie, oczyszczanie ścieków technologicznych, wodę lodową, systemy wentylacyjno - klimatyzacyjne. Dodatkowo świadczyliśmy usługi z zakresu serwisu.

Nawiązaliśmy również współpracę z biurem projektowym Control Flow Sp. z o.o. zajmującym się projektowaniem i wykonaniem aparatury chemicznej i procesowej oraz przemysłowych linii technologicznych. Firma specjalizuje się w dostarczaniu mieszalników, homogenizatorów i reaktorów chemicznych, tych standardowych oraz projektowanych według indywidualnych wymogów wynikających z zamówienia. Do naszych obowiązków należy zaprojektowanie, dobór elementów automatyki, prefabrykacja szaf sterowniczych oraz uruchomienie projektowanej aparatury.

Posiadana wiedza z zakresu automatyki przemysłowej umożliwiła poszerzenie zakresu świadczonych usług o projektowanie i wdrażanie systemów automatyki budynków BMS - Building Management System. Chcąc zaistnieć na rynku nie tylko pod względem jakości, ale także ceny, postanowiliśmy realizować instalacje inteligentnych budynków wykorzystując istniejące instalacje elektryczne, a jako serca systemów korzystać ze sterowników stosowanych w automatyce przemysłowej.

montarz klimatyzacji

Z powodzeniem udało nam się wdrożyć bardzo rozbudowany system BMS w fabryce Colgate - Palmolive w Halinowie oraz mniej skomplikowane instalacje w mieszkaniach osób prywatnych.
 
W 2010 roku podjęliśmy decyzję o rozszerzeniu zakresu działalności firmy Klimatyka o projektowanie, dobór oraz montaż urządzeń wentylacji mechanicznej. Jako stosunkowo niewielka firma nie będąca w stanie zrealizować dużych projektów klimatyzacji skupiliśmy się na usługach świadczonych Klientom indywidualnym i małym firmom. Przy współpracy z firmą Interklima zrealizowaliśmy od tamtego okresu szereg montaży urządzeń klimatyzacyjnych w domach i mieszkaniach prywatnych jak i lokalach usługowych (kawiarniach, aptekach, punktach gastronomicznych), szkołach i przedszkolach, serwerowniach.

Wykonaliśmy również szereg instalacji wentylacji mechanicznych w lokalach usługowych. Duże systemy wentylacji wykonujemy świadcząc tylko usługę montażu i uruchomienia pod projekt dostarczany przez Inwestora bądź też „pod klucz” od projektu przez dobór urządzeń, montaż i uruchomienie. Z racji posiadanego doświadczenia w programowaniu sterowników programy  sterujące pracą wentylacji są pisane indywidualnie na potrzeby konkretnego Klienta.

Poza doborem i montażem urządzeń świadczymy również usługi serwisowe. Pod stałą „opieką” znajdują się urządzenia klimatyzacyjne i wentylacyjne w biurach m.in. Neckermann, Polsh Travel, Rainbow Turs, Lafarge Polska, Cemex, Hotel Belwederski.

W roku 2012 nawiązaliśmy współpracę z firmą Damasz Sp. z o.o. jako najdłużej działającą na rynku polskim firmą w zakresie usług projektowych i realizacji inwestycji w przemyśle farmaceutycznym i przemysłach pokrewnych, związanych ze standardami jakościowymi Dobrej Praktyki Wytwarzania, HACCP i ISO 9000.

W ramach tej współpracy realizowane przez nas zadania to:

kropka  projekty instalacji BMS oraz RMS - Room Monitoring System - monitoring panujących warunków klimatycznych w pomieszczeniach wytwarzania substancji farmaceutycznych,
kropka  projekty automatyki wentylacji mechanicznych w przemyśle farmaceutycznym,
kropka  projekty systemów wentylacyjno - klimatyzacyjnych,
kropka  realizacja systemów BMS, RMS,
kropka  realizacja systemów wentylacyjno - klimatyzacyjnych wraz z automatyką.

remote home control
Copyright © by Klimatyka Sp. z o.o.
Wszelkie prawa zastrzeżone.