O nas

Biuro Projektowe - Klimatyka | Warszawa

Zespół wysoko wykwalifikowanych specjalistów

Firma Klimatyka w Warszawie to prężnie działające przedsiębiorstwo, które specjalizuje się w dziedzinie wentylacji mechanicznej oraz klimatyzacji.

Jesteśmy na rynku od 2008 roku, więc możemy pochwalić się już sporym doświadczeniem w tej dziedzinie, bazą wielu realizacji oraz szeroką grupą zadowolonych Klientów.

Na swoim koncie posiadamy także wiele projektów związanych z systemami do inteligentnych budynków oraz związanych z automatyką przemysłową oraz automatyką wentylacji. Ten ostatni element naszej działalności przejmuje teraz Industry Automation Sp. z o.o., czyli firma, która została wydzielona z Klimatyki, specjalizująca się właśnie w tej dziedzinie.

Ponadto, w 2018 roku zostaliśmy partnerem firmy Intellkon Sp. z o.o. w zakresie dystrybucji, innowacyjnych na polskim rynku, urządzeń przeznaczonych do ogrzewania budynków mieszkalnych, czyli termopomp. Produkt ten jest w pełni wykonany w Polsce.

 Naszą działalność zaczęliśmy od współpracy z firmą Milk Hydrosan Sp. z o.o. Zajmuje się ona instalacjami dla procesów technologicznych w różnych branżach, między innymi w przemyśle ogólnospożywczym, chemicznym czy meblarskim. Dzięki temu wyspecjalizowaliśmy się w takich działaniach, jak programowanie sterowników PLC, rozruchy instalacji, tworzenie komputerowych wizualizacji uruchamianych linii procesowych czy projektowanie oraz testowanie szaf sterowniczych.

Z tak bogatą wiedzą i doświadczeniem, w 2010 roku nawiązaliśmy współpracę z firmą Colgate-Palmolive. W fabryce w Halinowie zajmowaliśmy się serwisem oraz modernizacją sterowania urządzeń, które były odpowiedzialne między innymi za dystrybucję wody produkcyjnej, oczyszczanie ścieków w zakładzie, a także systemy wentylacyjno – klimatyzacyjne.

Kolejny nasz partner – i kolejna współpraca – to biuro projektowe Control Flow Sp. z o.o. Firma jest ekspertem w dziedzinie aparatury chemicznej i przemysłowej. My jesteśmy odpowiedzialni za projektowanie czy prefabrykację szaf sterowniczych. Sprawdzamy także, czy cała projektowana aparatura działa jak należy.

Od 2012 roku główną dziedziną jaką się zajmujemy, jest wentylacja mechaniczna w przemyśle farmaceutycznym, czyli w miejscu, gdzie precyzja, dbanie o odpowiednią wilgotność powietrza i temperaturę są niezwykle istotne. Od 2012 roku współpracujemy z firmą Damasz Sp z o.o., która jest ekspertem w tej branży. Wspólnie zrealizowaliśmy projekty oraz wykonawstwo instalacji wentylacji mechanicznej dla takich klientów, jak: Tarchomińskie Zakłady Farmaceutyczne “POLFA” S.A., Olimp Laboratories, Centralny Szpital Kliniczny MSWiA, Szpital im. Orłowskiego i wiele innych.

Jesteśmy również specjalistami w dziedzinie wentylacji mechanicznej w branży budowlanej. Zrealizowaliśmy już wiele projektów związanych właśnie z wentylacją w budynkach wielorodzinnych. Współpracowaliśmy przy tworzeniu inwestycji między innymi przy ul. Pory, Drogomilskiej, Beskidzkiej, Ceramicznej w Warszawie.

Montaż klimatyzacji – to zadanie dla nas

W tej dziedzinie specjalizujemy się już od 2010 roku. Początkowo we współpracy z firmą Interklima a od 2012 już niezależnie zajmujemy się projektowaniem, doborem, a także montażem klimatyzacji, dedykowanej zwłaszcza niewielkim budynkom i pomieszczeniom. Mamy na swoim koncie wiele realizacji w domach, mieszkaniach, ale też szkołach, przedszkolach czy lokalach usługowych – na przykład kawiarniach i aptekach. Zajmujemy się także serwisem tego typu urządzeń – regularnie dbamy o klimatyzację oraz wentylację u naszych stałych klientów.

Zachęcamy Państwa do skorzystania z naszych profesjonalnych usług.